Купити напівсолодкі вина.
Щоб виготовити напівсолодке хороше вино , існують два способи. У першому випадку в суслі з виноградних ягід у певний момент зупиняють бродіння та стабілізують забруднення. У другому – купажують – тобто змішують сухі та містять цукор елементи. Зупинити бродіння також можна декількома способами – зниженням температури, додаванням вуглекислого газу, підвищенням температури або біологічним методом.
Всі перелічені вище способи дозволяють отримати напівсолодке смачне вино . Але це не єдиний фактор, який впливає на враження від вина. Найважливішу роль відіграють виноматеріали. Особливістю цього типу вина виділяють пізній збір ягід, оскільки за триваліший термін дозрівання вони встигають накопичити найбільшу кількість цукру. Це дуже важливо.
Перед тим, як купити напівсолодке вино , ознайомтеся із загальними характеристиками напою. Це група столових вин, у яких від 9 до 14% обороту спирту природного бродіння. У кінцевому напої міститься від 3 до 8 г цукру на 100 кубічних сантиметрів рідини. Це найпоширеніше вино, саме з нього часто починають знайомство із цим сімейством алкогольних напоїв.
Вони характеризуються приємним оком зовнішнім виглядом. Наприклад, напівсолодке біле вино може бути від світло солом'яного кольору до насиченого золотистого. Колір – дуже важлива характеристика, оскільки саме він впливає перше враження від напою. Безпосередньо колор відповідає за сортову особливість, а відтінок за зрілість вина. Молоді вина можуть мати трохи зелений відтінок.
У свою чергу, напівсолодке червоне вино має широку палітру кольорів: від світло-червоного до кривавого або бордового. Перед дегустацією важливо детально розглянути оцінку щільності, тональності та інтенсивності. Так, на інтенсивність помітно впливають кліматичні умови, у яких зростає виноматеріал: регіон, широта, мікроклімат. Щороку цей показник може змінюватись, оскільки клімат теж поняття нестабільне.
Червоне напівсолодке дороге вино , найчастіше, матиме глибокий, насичений, інтенсивний колір. Це буде зріле вино. Молоді матимуть фіолетовий або пурпуровий відтінок, а вина, які витримувалися у дерев'яних бочках або правильно зберігалися у пляшках, можуть давати гранатовий, помаранчевий та трохи коричневий тон. Це залежить і від сорту винограду.
Якщо ви шукаєте напівсолодке вино краще , то звертайте увагу на такі фактори:
- його виготовляють із одного сорту винограду. Звичайно, бувають винятки, але моносорт дозволяє давати контрольований смак;
- воно має ціну вище середнього – вартість хорошого вина не може бути нижчою за 70 гривень;
- На етикетці вказані такі дані: рік виготовлення, сорт винограду, регіон виробництва, дані про виробника, рекомендації до вживання з їжею, клас напою, рівень вмісту цукру та спирту. Це стандартні показники.
Ми пропонуємо вам свій рейтинг напівсолодких вин.
Отже, напівсолодке вино топ :
- Mosketto Bianco – біле напівсолодке. Італія, П'ємонт, сорт винограду – мускат. Ідеально з сирами та фруктами. Фортеця 5,5%, колір золотавий, температура подачі 4-8 градусів.
- Norton Late Harvest Sweet Malbec – червоне напівсолодке, виготовлене в Аргентині, Мендоза з винограду сорту мальбек пізнього збору. Фортеця 11%, колір рубіновий, має в ароматі тон малини, у смаку – ожину та малину. Температура подачі: 14-16С. Гастрономічні поєднання: м'ясні та сирні страви.
- Хванчкара червоне напівсолодке виробництво Royal - виготовлене з винограду сорту Олександроулі, Муджуретулі в Грузії. Температура подавання 12-16 градусів. Поєднується з м'ясними стравами.
- Norton Late Harvest Sweet Moscato – чилійське біле напівсолодке. У смаку відчуваються ноти, лимона та лайма. Виготовлено із мускату пізнього збору. Колір блідо-золотий, температура подачі 10-12 градусів. Гастрономічні поєднання: легкі закуски та десерти.
- Madeira Boal 10yo – створено у Португалії, у регіоні Майдейра. Витримка щонайменше 10 років. Сорт винограду: Боал, міцність: 19%, колір олотистий, із каштановими відтінками. Є чудовим супроводом до копченої шинки, блакитних сирів, морозива та десертів.
В інтернет-магазині "Алкопростір" на напівсолодке вино ціна стартує від 70 гривень. З повним асортиментом можна ознайомитися в розділі Напівсолодкі вина .